TOP eksperci lipiec 2021: Notus Warszawa :: Notus Wrocław :: Notus Poznań :: Notus Olsztyn :: Notus Kielce
Porównywarka chwilówek 2017

Ile kosztuje ubezpieczenie do pracy za granicą?

6 sierpnia 20170 komentarzy

Obecnie wiele osób decyduje się na wyjazd do pracy sezonowej, aby sobie trochę dorobić. W tym wypadku trzeba pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia, gdyż zawsze jest ryzyko wypadku czy zachorowania. Pamiętajmy, aby nie bagatelizować takich rzeczy, tym bardziej, że koszty ubezpieczenia wcale nie są wygórowane.

Mimo, że każdemu z nas wydaje się, że nic złego nie może się wydarzyć, to trudno jest tak naprawdę przewidzieć co stanie się w przyszłości, dlatego warto zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wypadkami, które mogą generować bardzo wysokie koszty. Zawsze należy liczyć się z możliwością nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Koszty leczenia za granicą zazwyczaj są dużo wyższe niż w Polsce, dlatego ubezpieczenie jest niezbędne. Nawet przyjazd karetki w przypadku zasłabnięcia czy złamania kończymy, generuje bardzo duże koszty, nie wspominając już o konieczności skorzystania z bardziej specjalistycznej pomocy lekarskiej, czy poddaniu się operacji. Szacuje się, że leczenie może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Zważywszy na wysokie koszty, nie warto ryzykować szczególnie, że wyjeżdżając do pracy sezonowej wystarczy zwykła polisa turystyczna, za którą trzeba zapłacić nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Takie ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście ochronę można rozszerzyć w zależności od swoich potrzeb, jest także możliwość ubezpieczenia bagażu na wypadek, gdyby się zagubił oraz wykupienia pakietu Assistance, dzięki któremu uzyskamy pomoc tłumacza w nagłych wypadkach.

Wybierając polisę, warto dokładnie przeanalizować warunki umowy – zakres ochrony oraz wyłączenia odpowiedzialności. Zwracajmy uwagę również na jego sumę, gdyż może okazać się, że kwota ubezpieczenia nie będzie w stanie pokryć wszystkich kosztów, jakie będziemy musieli pokryć w ramach leczenia poza granicami Polski.

Filed in: Życie

O Autorze ()

Pasjonatka usług finansowych, autor analiz kredytów hipotecznych, współtwórca portali finansowych i porównywarek kredytowych. W wolnym czasie fanka F1, piłki nożnej oraz serialu The Walking Dead ;)

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Kredyt na 600 000 zł

Wróć na górę