TOP eksperci lipiec 2021: Notus Warszawa :: Notus Wrocław :: Notus Poznań :: Notus Olsztyn :: Notus Kielce
Porównywarka chwilówek 2017

Potrzebujesz pożyczki, ale nie masz konta? Jest rozwiązanie!

13 czerwca 20170 komentarzy

Obecnie na rynku finansowym można znaleźć bardzo dużo ofert pożyczkowych, także jest w czym wybierać. Oczywiście nie każdy powinien decydować się na takie rozwiązanie, szczególnie jak mamy tendencje do nadmiernego wydawania pieniędzy. Chwilówki powinniśmy traktować jako wsparcie w czasie sytuacji kryzysowej, nie należy wydawać pożyczonej gotówki bezmyślnie. Większość chwilówek jest przekazywana na konto bankowe przelewem, to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Oczywiście nie każdy posiada rachunek bankowy, a niektórzy po prostu nie chcą otrzymywać pieniędzy za pośrednictwem przelewu, czy jest wyjście z tej sytuacji?

Pożyczkodawcy wymagają informacji o koncie bankowym klienta, ponieważ umożliwia to potwierdzenie jego tożsamości. Firmy pozabankowe udzielają pożyczek od ręki, a pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut, pod warunkiem, że będzie on w stanie potwierdzić swoje dane osobowe. Zazwyczaj pożyczkodawca prosi o przelanie drobnej kwoty na swój rachunek w celu weryfikacji osoby, która stara się o otrzymanie pożyczki. Jeżeli nie posiadamy konta bankowego sprawa trochę się komplikuje, jednak otrzymanie dodatkowych pieniędzy również jest możliwe. W tym wypadku wypłata gotówki może być wykonana za pośrednictwem czeku GIRO dostarczanego wprost do domu. Kurier weryfikuje nasze dane na podstawie dowodu osobistego, wręcza nam umowę, którą będziemy zobowiązani podpisać, następnie przekazuje nam czek, który możemy zrealizować na przykład w placówce banku pocztowego. Wypłaty pieniędzy można dokonać już po 30 minutach od otrzymania czeku, przy czym każda firma ma inne zasady, także należy o to dopytać. Nie jest to wprawdzie najszybsza opcja, bo wymaga od nas trochę większego zaangażowania, jednak parę banków daje możliwość zaciągnięcia pożyczki również w ten sposób. Jeżeli chodzi o spłatę rat, to również można dokonywać ich na poczcie. Niestety decydując się na wypłatę pożyczonych pieniędzy za pośrednictwem czeku GIRO, będziemy musieli liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości kilkunastu złotych. Można zamówić sobie obsługę domową, wówczas przedstawiciel firmy pożyczkowej zjawi się u nas z umową oraz gotówką, przy czym taka usługa również wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Filed in: Kredyty

O Autorze ()

Pasjonatka usług finansowych, autor analiz kredytów hipotecznych, współtwórca portali finansowych i porównywarek kredytowych. W wolnym czasie fanka F1, piłki nożnej oraz serialu The Walking Dead ;)

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Kredyt na 600 000 zł

Wróć na górę