Co to jest fundusz inwestycyjny alternatywny?

Fundusze inwestycyjne to obecnie jeden z najbardziej popularnych oraz skutecznych sposobów pomnażania swojego kapitału. Okazuje się jednak, że potencjalny klient ma do wyboru naprawdę wiele opcji i musi zdecydować się na jedną z nich. Eksperci finansowi i analitycy szczególnie zachwalają tak zwane fundusze alternatywne, które z pewnością sprostają wszelkim wymaganiom i potrzebom.

 W przeciwieństwie to innych funduszy, nie trzeba skupiać się tutaj na jednej drodze inwestowania. Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem takiego rozwiązania jest ciągłe poszukiwanie alternatywny finansowej, dzięki którym możliwe będzie zarobienie i oszczędzenie określonej kwoty pieniędzy. Decydując się na tego typu fundusz wyrażamy zgodę, aby bank dowolnie dysponował i zarządzał naszymi pieniędzmi, nie chodzi jednak o konkretną drogę, jak ma to w przypadku funduszy akcji czy obligacji. Tutaj bowiem ciągle szuka się najlepszego rozwiązania, dokładnie obserwuje rynek ekonomiczny, giełdę, sprzedaż obligacji i papierów wartościowych. Bank ma zatem prawo do podejmowania różnorodnych decyzji i inwestowania pieniędzy tam, gdzie akurat jest to atrakcyjne.

 A wybór jest naprawdę spory i odpowiednia decyzja pozwoli na spore pomnożenie pieniędzy. Analitycy finansowi zajmują się badaniami rynku. Jeżeli akcje danej spółki idą w górę, bank natychmiast w nie inwestuje. To samo dotyczy giełdy czy obligacji. Podstawą jest zatem przysłowiowe trzymanie ręki na pulsie, w taki sposób, aby niczego nie przeoczyć. Czasami opłacalna będzie na przykład współpraca z jakąś zagraniczną firmą, innym razem najlepszym rozwiązaniem okaże się zakup złota lub papierów wartościowych. Dla nas, potencjalnych klientów taki fundusz wydaje się być naprawdę dobrym pomysłem, ponieważ analitycy dostosowują się do aktualnych potrzeb rynku. Są jednak wśród nas tacy, którzy obawiają się ryzyka, które niesie za sobą inwestowanie alternatywne. Wybierają zatem rozwiązania nieco bardziej konserwatywne i skupiają się tylko na giełdzie lub inwestowaniu w złoto.

Nie ma wątpliwości, że fundusz alternatywny posiada wiele zalet. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że konieczne jest wówczas posiadanie dobrych ekspertów finansowych i ogromne zaufanie do banku, w którym zakładamy fundusz.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz