Jak urządzić mieszkanie w klasycznym stylu?

Mimo panującej mody na nowoczesne wnętrza, wiele osób chce urządzić mieszkanie w stylu klasycznym. Należy przy tym pamiętać, że nie koniecznie potrzeba na to dużej ilości pieniędzy. Stylowe mieszkanie nie musi być wcale wypełnione antykami! Wystarczy zadbać o brak tandety. W takim wypadku najlepiej najpierw ustalić kolorystykę. Pamiętajmy, że musi być ona stonowana, więc barwne szaleństwa odpadają. Postawmy na biel, czerń, szarości i beże. Do tego dodatki o odcieniach złota, srebra, brązu lub miedzi. Kupmy do tego porządne, drewniane lub porządnie imitujące drewno meble. Absolutni nie nabywajmy rzeczy z płyty, czy innych „tanio wyglądających” materiałów. Możemy również kupić lub zrobić meble tapicerowane, ale pamiętajmy przy tym, że kolorystyka musi być utrzymana w klimacie całego pomieszczenia. W ten sposób uzyskamy elegancki efekt jedności.

Nie można również zapomnieć o dodatkach – antykach lub takich, które są stylizowane na stare np. obrazy w wyszukanych ramach, lustra lub zegary przywodzące na myśl dziewiętnastowieczne gabinety. Na serwisach aukcyjnych można poszukać autentycznych antyków, które nabędziemy po niewygórowanych cenach. Nie należy w tym wypadku stawiać na minimalizm. To właśnie różnego rodzaju dodatkami można nadać wnętrzu swoistej „historyczności”. W tym celu można też użyć paru prostych zabiegów jak np. powieszenie starych zdjęć w sepii na ścianach, czy kuchnia w tradycyjnym stylu z uroczymi staromodnymi kafelkami oraz pojemnikami na przyprawy. Jeżeli boimy się ogromnych kosztów, można iść na pchli tar i wyszukać mebli do odrestaurowania. Efekt będzie niesamowity.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz