Rzeczywistość po studiach, a niezależność finansowa

Studenckie życie, okres beztroski ale i czas przygotowania do wkroczenia w dorosłość. Ci którzy jeszcze pamiętają swoje czasy studiowania dobrze wiedzą, że życie wtedy wyglądało zupełnie inaczej, wszystko było znacznie prostsze bo świat często widziany był w barwach. Teraz z łezką w oku pozostają nam nasze wspomnienia, znajomości i wiedza wyniesiona z tego okresu, tego beztroskiego okresu. Wraz z ukończeniem studiów świat się zmienił, tony stresu związane z obraną pracy magisterskiej już dawno przeminęły a to co zastaliśmy to jedynie ciężki rynek pracy. Usilnie szukając pracy wkroczyliśmy w nową rzeczywistość, wcześniej nam nie znaną. Nawet jeśli udało nam się za czasów studenckich podłapać jakąś dorywczą pracę to podejście w tym okresie było zupełnie inni niż wtedy kiedy mając przysłowiowy „nóż na gardle” należy utrzymać rodzinę. Niestety obecne czasy dla młodych ludzi, po studiach są  trudne, ale trudne są nawet dla tych, którzy okres studiowania mają już dawno za sobą.

Bezpłatna porada doradcy finansowego

Dziś w pogoni za pieniędzmi robi się bardzo dużo ale i to czasem jest za mało aby godnie przetrwać i jeszcze móc spełnić dodatkowe nadprogramowe wydatki. Wtedy do akcji „ratunkowej” wkraczają banki oferując różne oferty pożyczki i kredytu. A młody człowiek po studiach, załamany sytuacją na rynku pracy niczym gąbka chłonie te oferty, aby nadal żyć w idylli okresu studenckiego. Jednak człowiek taki nie zdaje sobie sprawy, że czasy te odeszły w niepamięć i po każdym okresie gorszym dla każdego wychodzi kiedyś promyk lepszych czasów. Niestety dla jednych jest już za późno bo skuszeni licznymi drobnymi pożyczkami popadają w jeszcze większe tarapaty niż byli. A wszystko jest powodem zbyt wielkiej frustracji i chęci życia ponad standard. Ponadto student, wydawać by się mogło osoba wykształcona, jednak czyżby nie nauczona samodyscypliny i przystosowania do życia, głupio powielająca błędy tak licznych. Owładnięci chęcią zdobycia „łatwych” pieniędzy nie zwracają uwagi, na warunki umowy jaką podpisują, brną w jeszcze gorszy świat. Dlatego młody człowieku, zanim popadać w przygnębienie poczekaj na rozwój sytuacji, nie jest już małym dzieckiem, że wszystko czego pragniesz musisz mieć na już.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz