Co to jest kredyt?

W dzisiejszych czasach każde świadczenie czy usługa są bardzo drogie. Dotyczy to wszystkich dziedzin naszego życia. Z tego powodu pojawia się coraz więcej problemów z codziennym życiem. Mamy przecież naprawdę wiele marzeń, a także potrzeb, a żeby je spełniać trzeba posiadać określone fundusze. Niestety, własnymi siłami ciężko jest sprostać wszelkim oczekiwaniom, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zaciągnąć tak zwany kredyt. Zastanówmy się zatem, czym on tak naprawdę jest.

Większość zagadnień finansowych jest stosunkowo zróżnicowana, tutaj jednak postaramy się wyjaśnić te kwestie w sposób prosty i jak najbardziej przystępny. Otóż, kredyt finansowy jest po prostu pożyczką, jaką zaciąga się w banku. Otrzymuje się wówczas określoną kwotę pieniędzy, na którą został złożony wniosek. Oczywiście, należy tutaj podkreślić, że istnieje tak zwana zdolność kredytowa. Oznacza to, że dana osoba ma możliwość pożyczenia tylko konkretnej sumy, nie można jej przekroczyć. Zależy to przede wszystkim od zarobków, bowiem osoby, które zarabiają mało, nie będą w stanie spłacać dużego kredytu. To jednak tylko teoria, należy głównie zwrócić uwagę na to, co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki.

Podstawowym kryterium jest czas. Okazuje się bowiem, że banki udzielają swoim konsumentom pożyczek na określony okres, którego absolutnie nie wolno nam przekroczyć. Wybierając się po kredyt, jesteśmy zobowiązani do podpisania umowy, która reguluje wszelkie punkty obustronnej współpracy. Tam również precyzuje się okres, na jaki zostaje udzielona pożyczka. Należy go bezwzględnie przestrzegać, inaczej bowiem mogą nas spotkać naprawdę nieprzyjemne konsekwencje. W zależności od tego, jak duża jest kwota, spłacenie rozdziela się na dni, miesiące, a nawet lata. To zupełnie naturalne, wszystko uzależnione jest od inwestycji, jaką podejmujemy i od naszych zobowiązań.

Zainteresowani zaciągnięciem kredytu z pewnością zastanawiają się, dlaczego banki nam go udzielają i jakie wyciągają z tego korzyści. Oczywiście, nie jest to pomoc bezinteresowna, wręcz przeciwnie, to prawdziwy biznes. Chodzi po prostu o to, że banki zarabiają na odsetkach, jakie zobowiązujemy się płacić. Jest to konieczność, którą reguluje umowa.  Właśnie z takich dochodów żyją banki i jest to dla nich jak najbardziej opłacalne.

Jak zatem widać, kredyt jest po prostu pożyczką, która udzielana jest przez bank. Przeznaczenie może być dowolne, czasami chodzi o mieszkanie, samochód albo po prostu wymarzone wczasy. Oczywiście, na wniosku należy przedstawić nasze potrzeby i oczekiwania, aby bank wiedział, na co przeznacza swój kapitał.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz