Czy warto otworzyć lokatę walutową?

W czasach kiedy dostępność obcych walut możemy zauważyć na każdym kroku, banki i instytucje bankowe rozpoczęły również przekonywania nas do podpisania umów o lokatach w obcych walutach. Z biegiem czasu jednak nie osiągnęło to zbyt dużego sukcesu oraz nie pozwoliło na generacje wysokich zysków, dlatego też banki coraz częściej starają się nas przekonać do ponownego inwestowania w walucie polskiej wymieniając ich zasadnicze zalety. Bank Polski proponuje nam lokatę w walucie polskiej opisując jej zasadnicze zalety, których nie można odrzucić. Podstawową zaletą lokat w polskiej walucie jest gwarantowany zysk. Gwarancja zysku wynika z stałości stopy procentowej. W innych przypadkach kiedy nie mamy określonej – stałej stopy procentowej a podpisujemy umowę o lokacie ze zmienną stopą procentową to mamy określoną minimalne oprocentowanie, które pozwala nam na spokój duszy w stosunku do naszych oszczędności. Kolejną bardzo ważną cechą i jednocześnie zaletą jest okres trwania umowy. Przekonanie, że umowy o lokatach można podpisywać jedynie na bardzo długie okresy czasu jest już mitem, ponieważ banki proponują nam już lokaty: 7siednio-, czternasto-, dwudziestojedno- dniowe, co sprawia że stają się one bardziej atrakcyjne dla osób obawiających się długiego zamrożenia pieniędzy. Takie krótkie okresy lokowania pieniędzy nie przekreślają jednoznacznie długiego czasu trwania lokaty – jedno-, dwu-, trzy-, sześcio-, dwunasto-, dwudziestocztero-, trzydziestosześcio- miesięczne lokaty także cały czas są dostępne, i to właśnie one cieszą się największa popularnością. Jak wygląda sytuacja z kapitałem minimalnym? Także bardzo prosto w przypadku lokat dniowych minimalny wkład określony jest jako tysiąc złotych, natomiast w przypadku lokat miesięcznych minimalny wymagany kapitał to zaledwie pięćset złotych. Tak niskie wymagania sprawiają, że ponownie wzrasta zainteresowanie w kwestii lokat w rodzimej walucie.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz