Jak ładnie pomalować i ozdobić ściany?

Jeżeli planujesz urządzenie mieszkania z pewnością zastanawiasz się nad kolorem jego ścian. Obecnie panuje bardzo szeroki wybór barw, rodzajów farb oraz wszelkiego rodzaju ozdób. Aż głowa od tego mała! W poniższym artykule podamy jednak kilka pomysłów.

Przede wszystkim minęły już czasy, gdy ściany we wszystkich pomieszczeniach malowano na jeden kolor, najczęściej biały. Obecnie maluje się pomieszczenia na różne kolory. Małego tego! Możesz pomalować jedną ścianę różnymi kolorami. Możesz ozdobić mur wzorem lub kształtami geometrycznymi. Dla tych, którzy planują jednak zostać przy bieli, również możliwa jest jednak doza fantazji. Wbrew pozorom białe ściany dają nawet więcej pola do popisu. Można bowiem ozdobić je np, naklejkami ściennymi. Jest to prawdziwy hit ostatnich lat. Wybór jest przeogromny, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na pomalowane wcześniej w wybranym przez nas kolorze mury, można również wieszać. Co takiego? Najróżniejsze rzeczy! Obrazy, zdjęcia, ramy, zegary, lustra, a nawet… meble! Wszystkiego tego typu rozwiązania są świetnym urozmaiceniem dla ścian. Nie bójmy się ozdabiać ścian tego typu pracami. Zdjęcia możemy porobić sami lub pozawieszać te z rodzinnych albumów np. w sepii, czy czarno-białe. Inną opcją są obrazy lub plakat w antyramie. Same plakaty raczej wyszły już z mody ponadto zostawiają one ślady kleju na tynku. Urozmaicić pomieszczenie mogą również zegary i lustra, a także ozdobne ramy. Można umieścić w nich np. elementy martwej natury. Da to bardzo ciekawy efekt. Obecnie ozdobą ścian mogą być również meble jak wszelkiego rodzaju szafki wiszące, czy półki, na których można poustawiać książki, czy fajne bibeloty.

Przy urządzaniu mieszkania z pewnością na początku należy zdecydować jak chcemy, żeby wyglądały nasze ściany, gdyż jest to praktycznie postawa aranżacji wnętrza.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz