Jak samodzielnie wyremontować nieruchomość?

Wykonanie remontu nieruchomości własnoręcznie może być dużą oszczędnością. W ten sposób wydaje się jedynie na materiały, a oszczędza na robociźnie, co wynosi jakie 75% całego kosztu renowacji. Jeżeli więc ktoś zna się na tym oraz ma czas, może wykonać remont nieruchomości sam. W prostych pracach odświeżających nie powinno być z tym dużego problemu. Jeżeli chodzi o malowanie ścian lub instalowanie sprzętów sprawa jest prosta. Wystarczy jedynie kupić farbę i odpowiednie rzeczy. Gorzej, jeżeli mamy do wykonania coś większego jak np. wymiana instalacji elektrycznej. To bardzo trudne zajęcie i trzeba się na tym dobrze znać. Problem może wystąpić przy samym kuciu ścian, następnie trzeba je z kolei zamurować. Również innego typu rzeczy związane z wyburzaniem muru, czy murowaniem mogą nie być już takie proste. W tym celu należy mieć też odpowiednie narzędzia. Nikt jednak nie zdecyduje się na ich kupno, bowiem są one drogie i nie będą zbyt często używane w naszym domu. Już nie mówiąc o zabieranym miejscu. Z tego względu najlepiej jest skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego i elektronarzędzi. Obecnie na polskim rynku istnieje coraz więcej firm, zajmujących się tego rodzaju usługami. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla osób, które same chcą się zająć remontem nieruchomości. Co ciekawe, firmy takie nie oferują jedynie narzędzi do remontu, ale również do zagospodarowania ogrodu jak np. spalinowe nożyce do żywopłotu. To cenna informacja dla wszystkich, którzy myślą o zainwestowaniu w takie urządzenie. Wypożyczenie sprzętu jest bowiem dużo bardziej opłacalne, czy to przy remoncie, czy przy pracach w ogrodzie.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz