Jak urządzić kawalerkę w nowoczesnym stylu?

Urządzenie mieszkania, które składa się z jednego pomieszczenia może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że kawalerka będzie zarazem pokojem dziennym, sypialnią oraz kuchnią. W tym wypadku należy zadbać o sprytną aranżację wnętrza. Bardzo ważna będzie wielofunkcyjność.

Jeżeli chodzi o kuchnię, to musi ona współgrać z pomieszczeniem mieszkalnym. Należy więc ją urządzić w podobnym stylu co pokój. Nie można zrobić połączyć staroświeckości z nowoczesnością. Również kolorystyka musi być ta sama w obu pomieszczeniach. Należy też zadbać, aby wszelkiego rodzaju sprzęty AGD, typu lodówka, zmywarka, czy pralka (jeżeli planujemy ją wstawić do kuchni) były jak najcichsze. Mogą one się bowiem stać prawdziwym koszmarem, zwłaszcza w nocy.

Kolejnym wyzwaniem dla urządzenia jednopokojowego mieszkania będzie sam pokój. Aranżacja wnętrze musi bowiem połączyć elementy sypialni oraz salonu. W tym wypadku na łóżko do spania najlepiej jest wybrać rozkładaną kanapę, czy wersalkę. Należy zdając o odpowiednie wymiary, bowiem rozkładane łóżka zajmują pewną przestrzeń. Dodatkowo należy również zadbać o miejsca do siedzenia i jedzenia. Ciężko bowiem w kawalerce pomieścić stół z zestawem krzeseł a do tego kanapą z fotelami oraz ławą. Wszystko mu i być odpowiednio funkcjonalne. Dlatego warto łączyć pewne funkcję. Jeżeli starczy nam miejsca, możemy wstawić niedużą kanapkę a do niej mały stoliczek, na którym można postawić herbatę, czy komputer. Stół można umieścić w kuchni, ale zamiast krzeseł zakupić taborety, które w czasie ich nie używania, spokojnie można włożyć pod stół. W ten sposób nie będą zabierały cennego miejsca. Inną opcją jest blat przy ścianie, który będzie pełnił funkcję stołu.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz