Przygotowanie sypialni na przyjęcie noworodka

Jeżeli mamy zostać rodzicami, a nasze mieszkanie nie jest przygotowane na przyjęcie dziecka, musimy przearanżować kilka kwestii. Bez względu na to, czy mamy dodatkowy pokój, czy nie, najlepiej, żeby dziecko na początku spało blisko łóżka rodziców. W ten sposób czuje się ono bezpieczniej, a i nam jest wygodniej, nie musząc przemierzać połowy domu w środku nocy, gdy maluch płacze. Jak jednak urządzić mieszkanie na przyjęcie dziecka?

Urządzenie mieszkania nie jest sprawą łatwą. Staje się jednak jeszcze trudniejsze, gdy trzeba je dostosować do potrzeb dziecka. Pojawia się wtedy szereg pytań: Gdzie postawić łóżeczko? Gdzie położy się ubrania niemowlęcia? Czy znajdzie się wystarczająco miejsca na wszystko? Spokojnie, najważniejsze to nie panikować. Należy bowiem wiedzieć, że każde wnętrze da się urządzić w odpowiedni sposób. Należy jednak wprowadzić kilka zmian. Po pierwsze, łóżeczko dziecka powinno znajdować się obok łóżka rodziców, w wygodnym, nie zastawiającym niczego ustawieniu. Najlepiej, jeżeli jest do niego dostęp z obu stron po bokach, dlatego to główka lub nóżki malucha powinny znajdować się przy ścianie. Podobno najlepsze ustawienie to północ-południe (odpowiednio głowa-nogi). Postarajmy się również, aby łóżeczko wraz z pościelą współgrało z wystrojem naszego pomieszczenia, ale zarazem zadbajmy o żywe kolory dziecięcych rzeczy. Nie kupujmy pościeli np., w kolorze ecru, nawet jeżeli będzie pasowała. Dla rozwoju dziecka najlepsze są rzeczy kolorowe. Zastanówmy się jaka barwa będzie pasowała do naszego pokoju.. łóżeczko zaś postarajmy się kupić o podobnym odcieniu co nasze meble, aby się nie odznaczało. Po drugie, nie trzeba zaraz kupować wszystkich proponowanych przez producentów sprzętów. Wtedy naprawdę można się ze wszystkim nie pomieścić. Wystarczy kupić kilka podstawowych udogodnień.

Po trzecie, nie należy zaraz kupować dziecku komódki. Na początku nie będzie ono potrzebowało masy ubrań. Można więc wydzielić mu miejsce w jakiejś szafce. To wszystko sprawi, że nie będziemy musieli przeprowadzać wielkich rewolucji w urządzaniu mieszkania.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz