Kim dla banku jest klient?

Bycie klientem jest w dzisiejszych czasach zupełnie naturalne, właściwie już nie wyobrażamy sobie, że mogłoby być inaczej. Żyjemy przecież w mocno konsumpcyjnym i kapitalistycznym świecie, w którym niemal wszystko opiera się na różnego rodzaju transakcjach handlowych. Klientem jesteśmy zarówno w sklepie, w kinie, a nawet u fryzjera. Korzystamy bowiem z usług, jakie świadczą nam dane placówki.

Okazuje się jednak, że mianem klientów określa się również podmioty współpracujące z instytucją finansową, czyli bankiem. Bez względu na to, jakie operacje przeprowadzamy i jakie są nasze indywidualne potrzeby, bank traktuje nas z odpowiednim uprzywilejowaniem i stara się sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom.

Właściwie każdy z nas może być klientem. Wystarczy, że założymy zwyczajne konto czy rachunek oszczędnościowy, a już pojawiamy się w bazie danych banku, gdzie znajdują się nasze dane i historia operacji finansowych. To samo dotyczy zakładania lokaty, zaciągania kredytów i pożyczek, a także inwestowania w papiery wartościowe.

Bezpłatna porada doradcy finansowego

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że banki dzielą swoich klientów na tych bardziej i mniej aktywnych. Pierwsi pozwalają na realne zarobek, a ich inwestycje przynoszą określony dochód. Jeżeli konkretne osoby decydują się za zaciągnięcie kredytu, w praktyce oznacza to, że bank będzie otrzymywał ustaloną wcześniej kwotę pieniędzy wraz z odsetkami. To właśnie one są najważniejsze, pozwalają bowiem na dokonywanie swobodnych inwestycji.

Nie oznacza to jednak, że banki traktują gorzej tych klientów, którzy nie mają zbyt wiele do zaoferowania. Zazwyczaj stają na wysokości zadania i sprawiają, że każdy podmiot jest zadowolony.

Promocja! Otwórz dzisiaj Konto z Lwem Direct – nowoczesne konto oferujące pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów. Konto można uruchomić w kilka minut. Dostępne opcje: konto z Lwem Direct > 26, Konto z Lwem Komfort, Otwarte Konto Oszczędnościowe.

sprawdź teraz

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy w Getin Banku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, niskich rat oraz kredytu bez zaświadczeń do 20 000 zł. Sprawdź różne warianty kredytu gotówkowego – z premią, na wyciąg z konta, dla emerytów, dla rolników, na oświadczenie.

sprawdź teraz

Expander już od 13 lat doradza swoim klientom. Eksperci bezpłatnie pomagają wybrać jedną z 200 ofert kredytowych w jednym z 20 banków. Aby skorzystać z całej gamy kredytów hipotecznych, lokat i programów oszczędnościowych, wystarczy umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym.

sprawdź teraz

FaktoringBroker oferuje swoim klientom kilkanaście instytucji factoringowych, bezpłatne doradztwo doświadczonego brokera oraz factoring z regresem, bez regresu, eksportowy, odwrotny i samorządowy. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne źródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.

sprawdź teraz